En İyi Kalça Kası Hareketleri

7 ay önce
104

En İyi Kalça Kası Hareketleri

Öncelikle belirtmek istiyorum ki, squat kalça için yapabileceğiniz en iyi ve tek egzersiz değil.

Kalça kası için yapabileceğiniz hareketleri anlatmaya geçmeden önce kaslarınızı geliştirmek için bilmeniz gereken temel şeylere de değinmek istiyoruz. Kalça kası yapmanın püf noktalarını öğrenmek için Kalça Kası Geliştirmek İçin Yapılması Gerekenler yazımızı okuyarak erkek ve kadınların kalça kası çalışırken dikkat etmesi gereken temel noktaları öğrenebilirsiniz.

Kalça Kası Geliştirmek İçin Yapılması Gerekenler yazımızı okuduktan sonra En İyi Kalça Kası Hareketleri nelerdir hakkında görsellerle inceleyebilirsiniz.

Kalçayı 4 bölüme ayıracak olursak 4 bölümü de çalıştıracak, yağları yakacak ve kaslarınızı harekete geçirecek hareketleri sizler için derledik. Bu hareketler sayesinde şekilli ve kaslı bir kalçaya ulaşmak mümkün.

Sırasıyla en verimli egzersizleri şu şekilde sıralayabiliriz:

 

Hip thrust: Direkt olarak kalçanızı çalışmanıza izin verir, oldukça yüksek ağırlık kullanabilirsiniz.

blank

Hip bridge: Hip Thrust gibi, ancak egzersizde range of motion biraz daha kısa. Her ortamda kolaylıkla uygulanabilir.

blank

 

Deadlift: Belki de en iyi kalça egzersizi, ancak uygulanışı kolay değil. Bu sebeple romanian deadlift daha iyi bir seçenek olabilir. Ayrıca çok fazla ağırlık kullanabileceğiniz için sinir sisteminizi zorlayabilir, çok fazla uygulayamazsınız.

blank

Bulgarian split squat: Lunge benzeri kalça ve bacaklarınızı çalıştıran, daha yüksek range of motionda kalçanızı geliştirebileceğiniz bir egzersiz.

blank

Lunges: Kalça ve bacaklarınızı çalıştıran, her yerde yapabileceğiniz bir egzersiz.

blank

Kettlebell swing: Kalçanızı çalıştırmanız için oldukça verimli, güvenli bir egzersiz. Ayrıca yüksek tekrarda, kardiyo olarak da yapabilirsiniz.

blank

Glute kickback: Gerek vücut ağırlığınızla, gerek kablo veya bant yardımıyla yapabileceğiniz izole bir kalça egzersizi.

En İyi Kalça Kası Hareketleri arasında olup kaslarınızın yandığını en net hissettirecek hareketlerden biridir.

blank

Hip abduction: İzole olarak kalça kaslarınızı, özellikle gluteus medius kasını çalıştırmak için güzel bir egzersiz.

blank

Squat: Squat kalçalarınız için iyi bir egzersiz, ancak doğru formda uygulaması listedeki diğer egzersizlere göre daha zor. Erkekler için daha iyi bir seçenek olabilir; çünkü diğer egzersizler erkekler için yeterli ağırlıklarda uygulanması zor egzersizler. Squatta ağırlık artırmak kolay, ancak kadınların bu seviyeye gelmesi çok daha uzun sürecektir. Ayrıca Squat nasıl yapılırsa yapılsın kalçadan daha fazla bacakları çalıştıran bir egzersiz. Dolayısıyla bacakları büyütmeden kalçayı büyütebilmek için iyi bir seçenek değil.

En İyi Kalça Kası Hareketleri deyince akla gelen ilk hareket kuşkusuz squat oluyor. Farklı ve doğru uygulanmış squat türleri ile şekilli ve kaslı kalçalara sahip olmak mümkün. Üstelik kalçanın daha yuvarlak ve daha diri durmasını sağlayacak en temel hareket olarak biliniyor.

blank

Kalça Kası Gelişimi İçin Acele Etmeyin!

Kalça kaslarımız vücudumuzun büyük kas gruplarıdır ve bunları geliştirmek hiç de kolay değildir.

Özellikle kadınsanız yazımızın başında da bahsetmiştik hiç bir zaman erkek gibi kaslara sahip olma gibi bir durumunuz olmayacaktır ve erkeklerde de olduğu gibi sizlerin de bacak kaslarınız hemen hızlı şekilde gelişmeyecektir.

İstikrarlı, kararlı ve sistemli şekilde emek harcandığı zaman hayalini kurduğunuz o görüntüye ulaşmanız çok da uzak değildir.

Birkaç haftada hedefinize ulaşmayı planlamayın, birkaç ay verin!

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Takipçi Yorumları

takip et

sosyal medya hesaplarımız

popüler yazılar

en çok tıklananlar

Stres ve Beslenme: Stres Beslenmeyi Nasıl Etkiler?

Stres ve Beslenme: Stres Beslenmeyi Nasıl Etkiler? COVID-19 pandemisini yarattığı mevcut sosyal ve ekonomik koşullar da göz önüne aldığımızda; kendimizi evde sıkışıp kalmış, stresli ve sıkılmış hissedebiliyoruz. Bu da yemek yeme davranışlarınızı değiştirmiş olabilir. Pandemi ve özellikle kapanma süreçlerinde evde...

2

Ketojenik Diyet Nedir ?

3

Gecikmiş Kas Ağrısı (DOMS) Nedir Nasıl Geçer ?